USG ciąży 3/4D

Rezerwacja terminu: Wymagana

Skierowanie: Nie jest wymagane

Przedział wiekowy: W zależności od lekarza – proszę sprawdzić szczegóły w wizytówce lekarza

Czas oczekiwania na wynik: Wynik dostępny bezpośrednio po badaniu.

Cennik

Lublin


Chełm


Przygotowanie

  • Badanie wykonuje się standardowo między 20-30 tygodniem ciąży (optymalnie 22-24 tydzień).
  • O możliwości użycia opcji 3/4 D decyduje lekarz w trakcie badania – jest to uzależnione od wielu czynników (ilość płynu owodniowego, zachowanie dziecka w trakcie badania, wiek ciąży). W przypadku braku możliwości użycia opcji 3/4D, pobierana jest opłata za badanie ciąży 2D (standardowe badanie USG ciąży).

Opis badania

Badanie pozwala na precyzyjny wgląd w rozwój płodu, ocenia przepływy w naczyniach w łożysku, w macicy i w organizmie dziecka, a także pozwala na „podejrzenie” wyglądu dziecka w sposób niemal identyczny z jego aktualnym wyglądem. W trakcie badania można śledzić m.in. mimikę twarzy dziecka, ssania paluszka.
Celem badania jest precyzyjna ocena mózgowia, kręgosłupa, serca, nerek, twarzy, jak również pozostałych organów. Badanie pozwala na ustalenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a w razie nieprawidłowości badanie umożliwia wykonanie dokładnej diagnostyki już w łonie matki.
Badanie jest nagrywane na pendrive, a do opisu badania dołączone są kolorowe zdjęcia. Nagranie można również obejrzeć na naszej stronie internetowej za pomocą indywidualnego kodu, który pacjentka otrzymuje podczas badania.