Poradnia leczenia bólu

Poradnia onkologiczna Lublin

Poradnia leczenia bólu zajmuje się zapewnieniem kompleksowej opieki pacjentom cierpiącym  z powodu bólu. W poradni diagnozowani i leczeni są pacjenci z różnymi bólami przewlekłymi, współistniejącymi z chorobami tj. choroby kręgosłupa, stawów, migreny, narządów wewnętrznych, choroby nowotworowe.

W zależności od potrzeb pacjenta poradnia leczenia bólu, poza konsultacjami  u specjalistów anestezjologa, neurologa, reumatologa, zapewnia pomoc psychologiczną, rehabilitację i fizjoterapię.

Jak wygląda wizyta w poradni leczenia bólu?

Wizyta w poradni leczenia bólu przebiega podobnie jak inne wizyty u lekarzy specjalistów. Rozpoczyna się od zebrania przez specjalistę leczenia bólu szczegółowego wywiadu dotyczącego problemów pacjenta i objawów, z jakimi się zgłasza oraz przyjmowanych leków. Lekarz wykona podstawowe badania, wyda zalecenia dotyczące dalszego postępowania, odpowie na pytania pacjenta.

Na wizytę w poradni leczenia bólu można zabrać wyniki wcześniejszych badań, jeśli takie pacjent posiada oraz kartę informacyjną z ewentualnego pobytu w szpitalu.

Czym zajmuje się specjalista leczenia bólu?

Specjalista leczenia bólu zajmuje się przede wszystkim leczeniem pacjentów cierpiących z powodu bólów przewlekłych:

– nerwobólów,
– migrenowych bólów głowy,
– bólów związanych ze zmianami w kręgosłupie, stawach,
– bólów nowotworowych,
– bólów pourazowych,
– polineuropatii, m.in. cukrzycowej, niedokrwiennej.

Ponadto specjalista leczenia bólu zajmuje się:

– edukowaniem i wskazywaniem możliwości poprawy psychicznego i fizycznego samopoczucia pacjentów.

W razie potrzeby alergolog może zlecić także inne badania wykrywające alergeny – IgE całkowite oraz panele badań pozwalających zdiagnozować różne rodzaje alergii: pokarmowe, wziewne, na jad owadów, mieszane.

Znajdź lekarza w swoim mieście: